Skåneserien 2019

Resultat

Tävlingsvillkor Skåneserien.

Publicerad | 2019-05-17

 

ZON NORD

OMGÅNG
KATEGORI 1 SPELOMGÅNG
KATEGORI 1 DELTAGANDE LAG
KATEGORI 2 SPELOMGÅNG
KATEGORI 2 DELTAGANDE LAG
 
KATEGORI 3 SPELOMGÅNG
KATEGORI 3 DELTAGANDE LAG
1 19-05-15 *10:00 Bjäre 19-05-15 *12:30 Vasatorp 19-05-13 St Arild
2 19-06-10 *10:00 Torekov 19-06-12 *10:00 Allerum  INSTÄLLD INSTÄLLD
3 19-08-06 *10:00 Hässlegården

19-08-15 *12:30

St Arild 19-08-06 Hässlegården
4 19-08-27 *10:00 Mölle 19-08-28 Bjäre 19-08-27 Rya
    Allerum   Hässlegården   Vasatorp
    Landskrona   Landskrona   Woodlands
    Rya   Mölle    
    St:Arild   Rya    
    Vasatorp   Torekov    
    Wittsjö   Woodlands    
    Åkagården        
    Ängelholm        
FINAL 19-09-18 Wittsjö *10:00
19-09-14 Landskrona 19-09-18 Abbekås

 * Tävlingsomgången har första start enligt texten markerad med *

ZON MITT

OMGÅNG
KATEGORI 1 SPELOMGÅNG
KATEGORI 1 DELTAGANDE LAG
KATEGORI 2 SPELOMGÅNG
KATEGORI 2 DELTAGANDE LAG
KATEGORI 3 SPELOMGÅNG
KATEGORI 3 DELTAGANDE LAG
1 19-05-14 *10:00 Malmö Burlöv 19-05-14 *10:00 Örestad 19-05-14 *12:00 Kävlinge
2 19-06-12 *10:00 Kristianstad 19-06-12 Araslöv 19-06-13 Bosjökloster
3 19-08-07 *11:00 Degeberga 19-08-07 Romeleåsen 19-08-14 Barsebäck
4 19-08-28 *10:00 Hinton-Rönnebäck 19-08-28 *10:00 Lund 19-08-29 St Ibb
    Araslöv   Bosjökloster   Degeberga
    Barsebäck   Barsebäck   Hinton
    Bosjökloster   Eslöv   Malmö Burlöv
    Eslöv   Hinton   Örestad
    Kävlinge   Kristianstad    
    Lund   Kävlinge    
    St Ibb   Malmö Burlöv    
     Örestad   St Ibb    
FINAL 19-09-18 Wittsjö *10:00 19-09-14 Landskrona 19-09-18 Abbekås

* Tävlingsomgången har första start enligt texten markerad med *

ZON SYD

OMGÅNG
KATEGORI 1 SPELOMGÅNG
KATEGORI 1 DELTAGANDE LAG
KATEGORI 2 SPELOMGÅNG
KATEGORI 2 DELTAGANDE LAG
KATEGORI 3 SPELOMGÅNG
KATEGORI 3 DELTAGANDE LAG
1 19-05-16 *10:00 Bokskogen 19-05-15 Flommen INSTÄLLD INSTÄLLD
2 19-06-11 Ljunghusen 19-06-12 * 13:00 Tegelberga 19-06-12 Bedinge
3 19-08-07 PGA Sweden National 19-08-07 Söderslätt 19-08-08 *10:00 Bokskogen
4 19-08-27 *10:00 Österlen Lag 1 Djupadal 19-08-19 *09:00 Vellinge 19-08-28 *13:00 Ystad
    Abbekås   Abbekås   Abbekås
    Bedinge   Bedinge   Söderslätt
    Flommen   Bokskogen   Tegelberga
    Tegelberga   Falsterbo    
    Trelleborg   Ljunghusen    
    Tomelilla   Trelleborg    
    Vellinge   Tomelilla   
    Ystad   Ystad    
    Österlen Lag 2   Österlen    
FINAL 19-09-18 Wittsjö *10:00 19-09-14 Landskrona 19-09-18 Abbekås

* Tävlingsomgången har första start enligt texten markerad med *