Preliminärt Spelschema Skånesserien 2018

Vänligen rapportera ändringar till damer@skgf.se.

Version 1.4 | 2017-11-20.

Här hittar ni tävlingsbestämmelser för Skåneserien.

ZON NORD

OMGÅNG
KATEGORI 1 SPELOMGÅNG
KATEGORI 1 DELTAGANDE LAG
KATEGORI 2 SPELOMGÅNG
KATEGORI 2 DELTAGANDE LAG
KATEGORI 3 SPELOMGÅNG
KATEGORI 3 DELTAGANDE LAG
1 2018-05-15 Wittsjö 2018-05-15 Hässlegården 2018-05-15 Rya
2 2018-06-13 Åkagården 2018-06-13 St:Ibb - 13:00 2018-06-13 ??
3 2018-08-08 Allerum 2018-08-07 Woodlands 2018-08-09 St:Arild
4 2018-08-29 Vasatorp 2018-08-28 Mölle  2018-08-28 Woodlands
    Bjäre   Allerum   Hässlegården
    Höganäs   Bjäre   St:Ibb
    Hässlegården   Rya   Vasatorp
    Mölle   St:Arild    
    Rya   St:Ibb    
    St:Arild   Åkagården    
    St:Ibb   Woodlands    
    Woodlands        

 13:00=Tävlingsomgången har första start kl 13:00

ZON MITT

 

OMGÅNG
KATEGORI 1 SPELOMGÅNG
KATEGORI 1 DELTAGANDE LAG
KATEGORI 2 SPELOMGÅNG
KATEGORI 2 DELTAGANDE LAG
KATEGORI 3 SPELOMGÅNG
KATEGORI 3 DELTAGANDE LAG
1 2018-05-16 Araslöv 2018-05-16 Hinton 2018-05-16 Degeberga
2 2018-06-13 Barsebäck 13:00 2018-06-13 Bosjökloster 2018-06-13 Hinton
3 2018-08-08 Hinton 2018-08-08 Kristianstad 2018-08-07 Malmö Burlöv
4 2018-08-29 Lund 2018-08-28 Kävlinge - 13:00 2018-08-28 Örestad
    Bpsjökloster   Araslöv   Barsebäck
    Eslöv   Barsebäck   Eslöv
    Kristianstad   Degeberga   Kristianstad
    Kävlinge   Eslöv   Kävlinge
    Lund   Landskrona?    
    Malmö   Lund    
    Örestad   Malmö    
         Örestad    

  13:00=Tävlingsomgången har första start kl 13:00

ZON SYD

OMGÅNG
KATEGORI 1 SPELOMGÅNG
KATEGORI 1 DELTAGANDE LAG
KATEGORI 2 SPELOMGÅNG
KATEGORI 2 DELTAGANDE LAG
KATEGORI 3 SPELOMGÅNG
KATEGORI 3 DELTAGANDE LAG
1 2018-05-14 Vellinge 2018-05-16 Trelleborg 2018-05-16 Bedinge
2 2018-06-11 Abbekås 2018-06-12 Österlen 2018-06-13 Ystad - 13:00
3 2018-08-08 Flommen 2018-08-08 Ystad - 13:00 2018-08-08 ??
4 2018-08-29 PGA 2018-08-29 Falsterbo 2018-08-29 Söderslätt
    Bedinge   Abbekås   Abbekås
    Bokskogen   Bedinge   Bokskogen
    Ljunghusen   Bokskogen   Trelleborg
    Söderslätt   Flommen    Vellinge
    Tegelberga   Ljunghusen    
    Trelleborg   Söderslätt   
    Ystas   Tegelberga    
    Österlen        

 13:00=Tävlingsomgången har första start kl 13:00

FINALSPEL SKÅNESSERIEN

KATEGORI 1

2018-09-18

MÖLLE

De tre bästa lagen i varje Zon Nord, Zon Mitt, och Zon Syd spelar final.

KATEGORI 2

2018-09-18

TRELLEBORG

De tre bästa lagen i varje Zon Nord, Zon Mitt, och Zon Syd spelar final.

KATEGORI 3

2018-09-27

BOKSKOGEN

De tre bästa lagen i varje Zon Nord, Zon Mitt, och Zon Syd spelar final.