Skånesserien 2018

 Tävlingsbestämmelser Skåneserien.

Vänligen rapportera ändringar till damer@skgf.se.

Version 2.6 | 2018-02-12

ZON NORD

OMGÅNG
KATEGORI 1 SPELOMGÅNG
KATEGORI 1 DELTAGANDE LAG
KATEGORI 2 SPELOMGÅNG
KATEGORI 2 DELTAGANDE LAG
KATEGORI 3 SPELOMGÅNG
KATEGORI 3 DELTAGANDE LAG
1 2018-05-15 Wittsjö 2018-05-15 Hässlegården 2018-05-15 Rya
2 2018-06-13 Åkagården 2018-06-13 St:Ibb - *13:00 2018-06-14 St:Arild - *12:30
3 2018-08-08 Allerum 2018-08-07 Woodlands 2018-08-07 Woodlands
4 2018-08-29 Vasatorp 2018-08-28 Mölle  2018-08-29 Vasatorp
    Bjäre   Allerum   Hässlegården
    Höganäs   Bjäre   St:Ibb
    Hässlegården   Landskrona    
    Mölle   Rya    
    Rya   St:Arild    
    St:Arild   Vasatorp    
    St:Ibb   Åkagården    
    Woodlands        
             
FINAL 2018-09-18 Mölle 2018-09-18 Trelleborg 2018-09-27 Bokskogen

 * Tävlingsomgången har första start kl 13:00, 12:30

ZON MITT

OMGÅNG
KATEGORI 1 SPELOMGÅNG
KATEGORI 1 DELTAGANDE LAG
KATEGORI 2 SPELOMGÅNG
KATEGORI 2 DELTAGANDE LAG
KATEGORI 3 SPELOMGÅNG
KATEGORI 3 DELTAGANDE LAG
1 2018-05-15 Araslöv 2018-05-16 Hinton 2018-05-16 Degeberga
2 2018-06-13 Barsebäck *13:00 2018-06-14 Bosjökloster 2018-06-13 Hinton
3 2018-08-08 Hinton 2018-08-08 Kristianstad 2018-08-07 Malmö Burlöv
4 2018-08-29 Lund 2018-08-28 Kävlinge -*13:00 2018-08-28 Örestad
    Bpsjökloster   Araslöv   Barsebäck
    Eslöv   Barsebäck   Bosjökloster
    Kristianstad   Degeberga   Kristianstad
    Kävlinge   Eslöv   Kävlinge
    Malmö Burlöv    Lund    
    Örestad   Malmö Burlöv    
        Örestad    
             
FINAL 2018-09-18 Mölle 2018-09-18 Trelleborg 2018-09-27 Bokskogen

  *Tävlingsomgången har första start kl 13:00

ZON SYD

OMGÅNG
KATEGORI 1 SPELOMGÅNG
KATEGORI 1 DELTAGANDE LAG
KATEGORI 2 SPELOMGÅNG
KATEGORI 2 DELTAGANDE LAG
KATEGORI 3 SPELOMGÅNG
KATEGORI 3 DELTAGANDE LAG
1 2018-05-14 Vellinge 2018-05-16 Trelleborg 2018-05-16 Bedinge
2 2018-06-11 Abbekås 2018-06-12 Österlen 2018-06-13 Ystad - *13:00
3 2018-08-08 Flommen 2018-08-08 Ystad - *13:00 2018-08-08 Abbekås
4 2018-08-29 PGA 2018-08-29 Falsterbo 2018-08-29 Söderslätt
    Bedinge   Abbekås   Bokskogen
    Bokskogen   Bedinge   Trelleborg
    Ljunghusen   Bokskogen    
    Söderslätt   Flommen    
    Tegelberga   Söderslätt    
    Trelleborg   Tegelberga   
    Ystad   Vellinge    
    Österlen        
             
FINAL 2018-09-18 Mölle 2018-09-18 Trelleborg 2018-09-27 Boskogen

 *Tävlingsomgången har första start kl 13:00