Seriespel 2017 vers. 2.1

För frågor och/eller förslag på ändringar, kontakta oss på herrar@skgf.se.

Nerladdningsbar version

Ladda hem serieindelning 2017 vers. 2.0 >>här<<!

Förklaring:

Ändrad   
Nytt lag  
Reservdag  

H22

Datum D1 D2N D2S D3N D3S D3V
2017-05-11 Barsebäck Söderåsen PGA Bjäre Tegelberga  
2017-06-01 Lund Tomelilla Hinton R Hässlegården Trelleborg Hinton S
2017-06-15 Araslöv Kristianstad M:ö Burlöv Woodlands Abbekås Bosjökloster
             
2017-08-10   Allerum Örestad Wittsjö 2    Vasatorp
2017-08-17 Skyrup 1 Rya Kävlinge  S:t Arild Söderslätt Vellinge
2017-08-31 Wittsjö   Romeleåsen Åkagården Falsterbo Öresund
2017-09-07       Östra Göinge Flommen  
2017-09-14 Bokskogen Skyrup 2     Ljunghusen Glumslöv
2017-09-28   Skyrup 2        

Versionshistorik:

- Skyrup: Nytt datum

Senast ändrad 2017-09-15

H40

Datum D1 D2N D2S D3M D3N D3S D3V
2017-05-04 Ljunghusen Söderåsen Hinton R   Lydinge Ystad Öresund
2017-05-18 Allerum Araslöv * Trelleborg Romeleåsen Bjäre Österlen Perstorp
2017-06-01           Ystad  
2017-06-08 Bokskogen 1 Båstad Bokskogen 2 Söderslätt 1 Wittsjö Tomelilla  
2017-06-15   Lund          
2017-06-22     Skyrup        
               
2017-08-10 Barsebäck Kristianstad Vellinge   Ängelholm   Barsebäck 2
2017-08-24 Landskrona 1 Eslöv M:ö Burlöv Bosjökloster   Tegelberga PGA
2017-08-31             Flommen
2017-09-07 Vasatorp     Kävlinge  Mölle Abbekås  
2017-09-14       Örestad 1 Ljungbyhed     

* Araslöv deltager ej i seriespelet men arrangerar sin hemmamatch.

Versionshistorik:

  • Nytt datum: Ystad - D3S, inställd p.g.a. hårt väder och flyttad till 170601

Senast ändrad 2017-05-15

H50

Datum D1 D2N D2S D3N D3O D3S D3V
2017-05-04 PGA Hinton S Barsebäck 1 S:t Arild Skyrup Tomelilla 1 Kävlinge 1
2017-05-18 Österlen Allerum   Åkagården Ystad 2 * Trelleborg 1 Lund
2017-06-08 Båstad 1 Söderåsen 1 Hinton R Araslöv 2 Kristianstad 1 Söderslätt 1 M:ö Burlöv 1
2017-06-22     Bokskogen 1     Bokskogen 2  
               
2017-08-03             S:t Ibb
2017-08-10 Rya 1 Ängelholm Flommen Ljungbyhed Hässlegården * Tomelilla 1 Barsebäck 2
2017-08-24 Falsterbo Wittsjö Ljunghusen Torekov 1 Romeleåsen Tegelberga Landskrona 1
2017-09-07 Vasatorp Helsingborg Ystad 1 Rya 2 Araslöv 1 Vellinge  
               
Datum D4N D4O D4S        
2017-05-04 Båstad 2 Debegerga Hinton K        
2017-05-18 Örestad 1 Bosjökloster Eslöv        
2017-06-01 Söderåsen 2   Örestad 2         
2017-06-08 Öresund Kristianstad 2 Trelleborg 2        
               
2017-08-10 Äppelgården Östra Göinge Falsterbo 2        
2017-08-24 Woodlands Tomelilla 2 Söderslätt 2        
2017-09-07 Mölle  Perstorp M:ö Burlöv 2        

* Hässlegården och Ystad lag 2 deltager ej i seriespelet men arrangerar sin hemmamatch

Versionshistorik:

  • Nytt datum: Tomelilla D3S, inställd p.g.a. hårt väder och flyttad till 170810

Senast ändrad 2017-05-15

H60

Datum D1 D2N D2S D3M D3NO D3NV D3S    
2017-05-04             Bedinge    
2017-05-11 Barsebäck 1 Perstorp Landskrona 1 Lund 1 Skyrup Åkagården Hinton R    
2017-06-01 Vasatorp 1 Vasatorp 2 Österlen 1 Eslöv 1 Torekov 2 Allerum 1 M:ö Burlöv 1    
2017-06-15 Kristianstad 1 Bosjökloster 1 Söderslätt 1 Hinton S 1 Kristianstad 2 Torekov 1      
                   
2017-08-10       Örestad 1          
2017-08-17 PGA 1 Rya 1 Bokskogen 1 Bokskogen 2 Araslöv 1 S:t Arild 1 Vellinge 1    
2017-08-31 Ljunghusen 1 Båstad 1 Abbekås 1 Ljunghusen 2 Hässlegården Ängelholm 2 Ystad 1    
2017-09-14 Kävlinge 1 Ängelholm 1 Flommen 1   Wittsjö Söderåsen 1 Eslöv 2    
2017-09-20         Wittsjö        
2017-09-21     Flommen 1            
2017-09-28           Söderåsen 1 Eslöv 2    
                   
Datum D4M1 D4M2 D4NV1 D4NV2 D4NV3 D4O D4SO D4SV D4V
2017-05-11 Tomelilla 3 Rya 3 Äppelgården   Hinton K 1 Degeberga 1 Ystad 2 Söderslätt 2 Kävlinge 2
2017-05-18       Lydinge          
2017-06-01   Hinton K 2 Sönnetorp 1 Allerum 2   Araslöv 2 Sjöbo Trelleborg 2 Landskrona 2
2017-06-08 Lund 2                
2017-06-15 PGA 2 Romeleåsen Båstad 2 Höganäs S:t Arild 3 Skepparslöv Degeberga 2 Falsterbo  
2017-06-22         Rya 2        
                   
2017-08-10                 S:t Ibb
2017-08-17 M:ö Burlöv 2 Tegelberga 1 Bjäre Woodlands Ängelholm 3 Kristianstad 3 Tomelilla 2 Tegelberga 2 Barsebäck 2
2017-08-31 Hinton S 2 Tomelilla 1 Ljungbyhed 1 S:t Arild 2   Österlen 2 Abbekås 2 Flommen 2  
2017-09-07         Ljungbyhed 2       Öresund
2017-09-14 Örestad 2 Trelleborg 1 Söderåsen 2 Mölle Sönnetorp 2 * Östra Göinge Österlen 3 Vellinge 2 Björkenäs
2017-09-21   Trelleborg 1         Österlen 3    
2017-09-25       Mölle          
2017-09-26               Vellinge 2  
2017-09-28     Söderåsen 2     Östra Göinge      

* Sönnetorp 2 deltager ej i seriespelet men arrangerar sin hemmamatch.

Versionshistorik:    

- Trelleborg, Söderåsen, Mölle, Östra Göinge: Nytt datum
- Österlen, Vellinge: Nytt datum kommer

Senast ändrad 2017-09-15

H70

Datum D1 D2N D2S D3M D3NO D3NV D3S
2017-05-04 Båstad 1 Araslöv 1 Barsebäck 1 Hinton R Skyrup Söderåsen 1 Ljunghusen 1
2017-05-18 Eslöv 1 Bjäre 1 Abbekås 1 Romeleåsen Skepparslöv Åkagården Ystad
2017-06-08 Kristianstad 1 Kristianstad 2 M:ö Burlöv 1 Bokskogen Bosjökloster 1 Båstad 2 Trelleborg 1
               
2017-08-10 Örestad 1 Hässlegården 1 Flommen 1 Sjöbo Östra Göinge Allerum Vellinge 1
2017-08-24 Falsterbo Torekov 1 Lund 1 Landskrona 1 Wittsjö Torekov 2 Söderslätt 1
2017-09-07 Vasatorp 1 Ljungbyhed Rya 1 Kävlinge 1 Vasatorp 2 Mölle Bedinge 1
               
Datum D4M D4N D4O D4S D4SV1 D4SV2 D4V
2017-05-04 S:t Arild 1 Sönnetorp * Degeberga Bedinge 2 PGA Hinton K Söderåsen 2
2017-05-18 Perstorp Woodlands Araslöv 2 Abbekås 2 Trelleborg 2 Lund 2 Lydinge
2017-06-01         Örestad 2 M:ö Burlöv 2  
2017-06-08 Bosjökloster 2 Bjäre 2 Tomelilla 2 Björkenäs Hinton S Söderslätt 2 Höganäs
               
2017-08-10 Ängelholm 1 Rya 2 Kristianstad 3 Tegelberga Flommen 2   Landskrona 2
2017-08-24 Barsebäck 2 Ängelholm 2 Hässlegården 2 Tomelilla 1 Ljunghusen 2 Eslöv 2 S:t Ibb
2017-09-07 Kävlinge 2 S:t Arild 2 Österlen 1 Österlen 2   Vellinge 2 Ängelholm 3
2017-09-15       Österlen 2      
2017-09-20     Österlen 1        

* Sönnetorp deltager ej i seriespelet men arrangerar sin hemmamatch.

Versionshistorik:    

- Österlen 1 och 2: Nytt datum

Senast ändrad 2017-09-15

H75

Datum D1 D2N D2S D3M D3N D3O D3S
2017-05-04            Ystad 2 Ystad 1
2017-05-11 Kävlinge Landskrona M:ö Burlöv 1 Barsebäck 2     Bedinge
2017-05-18       Örestad 1 Äppelgården    
2017-06-01 Vasatorp 1 Vasatorp 2 Österlen 1 Eslöv Woodlands Östra Göinge  
2017-06-15 Bosjökloster Torekov Hinton R Lund Båstad 2 Araslöv 1 Abbekås 1
               
2017-08-17 Bokskogen Barsebäck 1 Kristianstad 1   Höganäs Kristianstad 2 Söderslätt
2017-08-31 Båstad 1 S:t Arild 1 Skepparslöv Hinton S Ängelholm Hässlegården Trelleborg 2
2017-09-14 Trelleborg 1 Rya 1 Flommen 1 Söderåsen 1 Mölle Österlen 2 Ljunghusen
2017-09-21 Trelleborg 1   Flommen 1        
2017-09-25   Rya 1     Mölle    
2017-09-28       Söderåsen 1   Österlen 2  
               
Datum D4NO D4S D4SV D4V      
2017-05-11 Degeberga Tegelberga Vellinge Björkenäs      
2017-06-01 Araslöv 2 Örestad 2 Tomelilla 2        
2017-06-15   Sjöbo M:ö Burlöv 2        
2017-06-22       Rya 2      
               
2017-08-17 Skyrup Tomelilla 1 Hinton K S:t Arild 2      
2017-08-31 Wittsjö Romeleåsen Abbekås 2 Sönnetorp      
2017-09-14 Ljungbyhed   Flommen 2 Söderåsen 2      
2017-09-21     Flommen 2        
2017-09-28       Söderåsen 2       

Versionshistorik:    

- Trelleborg, Rya, Flommen, Söderåsen, Mölle, Österlen: Nytt datum

Senast ändrad 2017-09-15

H80

Datum D1 D2O D2V D3
2017-05-11 Bedinge Skyrup Kävlinge Landskrona
2017-06-01 Trelleborg Perstorp Torekov Hässlelgården
2017-06-08       Lund
2017-06-15 S:t Arild Kristianstad Söderslätt  
2017-06-22     Äppelgården Ängelholm
         
2017-08-10       Örestad 2
2017-08-17 Barsebäck Araslöv Hinton R Bokskogen
2017-08-31 Båstad Österlen Flommen Åkagården
2017-09-07   Ystad    
2017-09-14 Örestad 1   Eslöv  
2017-09-21     Eslöv  

Versionshistorik:    

- Eslöv: Nytt datum

Senast ändrad 2017-09-15