Seriespel 2020 (preliminärt schema)

Publicerat är nu PRELIMINÄRT spelschema för seriespel 2020. För frågor och/eller förslag på ändringar, kontakta oss på herrar@skgf.se.

Nerladdningsbar version

Ladda hem serieindelning 2020 vers. 0.2 >>här<<! 

Förklaring:

Ändrad   
Nytt lag  
Reservdag  

H22

H22 D1 D2N D2S D3N D3S
2020-04-23 Barsebäck Woodlands PGA National Perstorp Söderslätt
2020-05-07 Lund        
2020-05-14   Bosjökloster Vellinge Hässlegården Kävlinge
2020-05-28 Skyrup        
2020-06-04   Vasatorp Eslöv Åkagården Söderåsen
2020-06-11          
2020-08-06          
2020-08-13 Wittsjö 1   Örestad Ljungbyhed Bokskogen
2020-08-20   Östra Göinge      
2020-08-27 Tomelilla Kristianstad Ljunghusen Wittsjö 2 Tegelberga
2020-09-03          
2020-09-10 Romeleåsen Ängelholm Hinton    
2020-09-17          

Versionshistorik:

  • 2019-11-11 - preliminärt schema

Senast ändrad 2019-11-11

H40

H40 D1 D2N D2S D3N D3S
2020-04-23   Perstorp   Bosjökloster  
2020-05-07     Vellinge   Ljunghusen
2020-05-14 Allerum        
2020-05-28 Bokskogen Lydinge Malmö-Burlöv Ängelholm Söderslätt
2020-06-04       Wittsjö  
2020-06-11 Eslöv Barsebäck 2 Tomelilla   Lund
2020-08-06          
2020-08-13     Örestad    
2020-08-20 Barsebäck 1 Mölle Hinton Rya Trelleborg
2020-08-27 Tegelberga        
2020-09-03   Söderåsen Flommen Bjäre Ystad
2020-09-10 PGA National        
2020-09-17   Kristianstad   Skyrup Abbekås

Versionshistorik:

  • 2019-11-11 - preliminärt schema

Senast ändrad 2019-11-11

H50

H50 D1 D2N D2S D3N D3O D3S D3V
2020-04-23              
2020-05-07 Bokskogen 1 Allerum     Bosjökloster Hinton 1 Romeleåsen
2020-05-14     Örestad 1 Ljungbyhed      
2020-05-28 Kristianstad Åkagården Falsterbo Woodlands Skyrup Ystad Lund
2020-06-04              
2020-06-11 Vasatorp Söderåsen 1 Landskrona 1 Söderåsen 2 Östra Göinge Ljunghusen Kävlinge
2020-08-06              
2020-08-13       S:t Arild   Abbekås  
2020-08-20 Båstad Rya Malmö-Burlöv 1   Wittsjö   Söderslätt 2
2020-08-27   Araslöv          
2020-09-03 Barsebäck 1   Söderslätt 1 Mölle Eslöv Tomelilla 1  
2020-09-10             Barsebäck 2
2020-09-17 PGA National 1 Ängelholm Bokskogen 2 Torekov Degeberga Bedinge  
               
H50 D4M D4S          
2020-04-23   Tegelberga          
2020-05-07   PGA National 2          
2020-05-14 Örestad 2            
2020-05-28 Perstorp            
2020-06-04   Malmö-Burlöv 2          
2020-06-11 Landskrona 2            
2020-08-06              
2020-08-13              
2020-08-20   Hinton 2          
2020-08-27              
2020-09-03 Österlen            
2020-09-10 Tomelilla 2 Trelleborg          
2020-09-17              

Versionshistorik:

  • 2019-11-11 - preliminärt schema

Senast ändrad 2019-11-11

H60

H60 D1 D2N D2S D3M D3N D3SO D3SV  
2020-04-23     Söderåsen 1     Tegelberga 1    
2020-05-07       Allerum 2        
2020-05-14 Falsterbo 1 S:t Arild 1 Lund 1   Allerum 1 PGA National 2 Malmö-Burlöv 1  
2020-05-28         Bjäre 1      
2020-06-04 PGA National 1 Araslöv 1 Barsebäck 1 Araslöv 2   Bokskogen 1 Hinton 2  
2020-06-11 Flommen 1 Ängelholm 1   Wittsjö 1 Rya 2   Trelleborg 1  
2020-08-06                
2020-08-13 Kävlinge 1 Barsebäck 2 Landskrona 1   Åkagården Österlen 1 Bokskogen 2  
2020-08-20       Skyrup        
2020-08-27 Rya 1     Kristianstad 2 Båstad 2 Ystad 1 Ljunghusen 2  
2020-09-03 Vasatorp       Ljungbyhed Bedinge    
2020-09-10   Båstad 1 Hinton 1       Örestad 1  
2020-09-17   Kristianstad 1 Ljunghusen 1 Eslöv        
                 
H60 D4M D4NV1 D4NV2 D4O D4SO D4SV1 D4SV2 D4V
2020-04-23 Österlen 3 Torekov Söderåsen 2 Degeberga 1 Vellinge Tomelilla 2    
2020-05-07             Hinton 4 Björkenäs
2020-05-14 Tomelilla 1 Sönnertorp Ängelholm 2 Skepparslöv   Söderslätt 1    
2020-05-28         Tomelilla 3     Öresund
2020-06-04 Lund 2 Woodlands Lydinge     Hinton 3 Flommen 2 Kävlinge 2
2020-06-11       Wittsjö 2 Tegelberga 2      
2020-08-06               S:t Ibb
2020-08-13 Bosjökloster Bjäre 2 Höganäs Perstorp   Abbekås 2 Falsterbo 2 Landskrona 2
2020-08-20         Österlen 2      
2020-08-27 Sjöbo S:t Arild 2     Ystad 2 Malmö-Burlöv 2 Söderslätt 2 Barsebäck 3
2020-09-03       Östra Göinge     Trelleborg 2  
2020-09-10   Äppelgården Helsingborg Hässlegården Abbekås 1 Örestad 2    
2020-09-17 Degeberga 2   Mölle          

Versionshistorik:

  • 2019-11-11 - preliminärt schema

Senast ändrad 2019-11-11

H70

H70 D1 D2N D2S D3O D3S1 D3S2 D3V
2020-04-23 Torekov Bosjökloster Vellinge 1 Skepparslöv Malmö-Burlöv 1 Österlen 2 Söderåsen 1
2020-05-07              
2020-05-14 Kävlinge Hässlegården 1       Söderslätt 1 Allerum
2020-05-28       Kristianstad 2      
2020-06-04 Vasatorp Degeberga Bokskogen Araslöv 1 Flommen 2 Lund 1 Eslöv
2020-06-11     Flommen 1   Bedinge 1    
2020-08-06              
2020-08-13 Falsterbo Perstorp Barsebäck 1 Wittsjö Österlen 1 Malmö-Burlöv 2 S:t Ibb
2020-08-20       Skyrup      
2020-08-27 Kristianstad 1 Rya 1 Sjöbo   Ljunghusen 2 Ystad Båstad 2
2020-09-03       Östra Göinge      
2020-09-10 Båstad 1       Abbekås 1 Hinton 1  
2020-09-17   Mölle Ljunghusen 1       Ängelholm 1
               
H70 D4N D4NV D4S1 D4S2 D4V1 D4V2  
2020-04-23   Söderåsen 2 Tegelberga 2 Söderslätt 2 Barsebäck 2 PGA National  
2020-05-07              
2020-05-14 S:t Arild 2 Ängelholm 2 Bedinge 2 Vellinge 2 Lund 2 Örestad 1  
2020-05-28              
2020-06-04 Woodlands Åkagården Hinton 3     Hinton 2  
2020-06-11 Lydinge     Trelleborg 1 Landskrona 2 Rya 2  
2020-08-06              
2020-08-13 Ljungbyhed S:t Arild 1   Abbekås 2 Öresund Landskrona 1  
2020-08-20   Bjäre          
2020-08-27 Araslöv 2   Tomelilla Tegelberga 1 Björkenäs    
2020-09-03           Trelleborg 2  
2020-09-10 Hässlegården 2 Höganäs Romeleåsen   Örestad 2    
2020-09-17              

Versionshistorik:

  • 2019-11-11 - preliminärt schema

Senast ändrad 2019-11-11

H75

H75 D1 D2N D2S D3M D3NV D3SO D3SV
2020-04-23     Abbekås 1        
2020-05-07 Bosjökloster 1 S:t Arild Malmö-Burlöv 1 Allerum Bosjökloster 2 Romeleåsen Ljunghusen 1
2020-05-14              
2020-05-28 Kristianstad 1 Ängelholm     Kristianstad 2 Bokskogen Falsterbo
2020-06-04 Flommen 1     Söderåsen 1 Araslöv 2    
2020-06-11   Barsebäck 2 Trelleborg 1 Kävlinge Lund 1 Tegelberga Flommen 2
2020-08-06              
2020-08-13   Skepparslöv   Örestad 2 Bjäre 2   Örestad 1
2020-08-20 Båstad   Barsebäck 1     Bedinge Trelleborg 2
2020-08-27   Rya 1   Araslöv 1      
2020-09-03 Vasatorp Mölle Österlen 1 Bjäre 1 Hässlegården 1 Ystad  
2020-09-10              
2020-09-17 Torekov   Eslöv     Tomelilla 1 Vellinge 1
               
H75 D4M D4N D4O D4S      
2020-04-23   Höganäs          
2020-05-07 Lund 2   Hinton 1 Vellinge 2      
2020-05-14              
2020-05-28 Tomelilla 2     Söderslätt      
2020-06-04   Söderåsen 2 Skyrup        
2020-06-11 Sjöbo Landskrona Östra Göinge Ljunghusen 2      
2020-08-06              
2020-08-13   Åkagården Hässlegården 2        
2020-08-20 Österlen 2 Rya 2 Wittsjö Hinton 2      
2020-08-27              
2020-09-03   Sönnertorp Ljungbyhed Malmö-Burlöv 2      
2020-09-10 Hinton 3            
2020-09-17 Björkenäs     Abbekås 2      

Versionshistorik:

  • 2019-11-11 - preliminärt schema

Senast ändrad 2019-11-11

H80

H80 D1 D2N D2S D3M D3N D3S
2020-04-23           Abbekås
2020-05-07   S:t Arild Hinton 1 Österlen 2 Äppelgården Bokskogen
2020-05-14 Örestad 1          
2020-05-28   Bjäre Ystad Lund Perstorp Bedinge
2020-06-04 Kävlinge          
2020-06-11 Vasatorp Rya Österlen 1   Höganäs  
2020-08-06            
2020-08-13   Landskrona   Bosjökloster    
2020-08-20 Båstad   Malmö-Burlöv Björkenäs   Hinton 2
2020-08-27   Barsebäck     Araslöv  
2020-09-03 Flommen   Eslöv     Söderslätt
2020-09-10 Trelleborg Ängelholm   Örestad 2    
2020-09-17     Kristianstad   Skyrup  

Versionshistorik:

  • 2019-11-11 - preliminärt schema

Senast ändrad 2019-11-11