Seriespel 2018

Publicerat är nu utkast för seriespel 2018. Observera att detta är preliminärt och kan komma att ändras. För frågor och/eller förslag på ändringar, kontakta oss på herrar@skgf.se.

Nerladdningsbar version

Ladda hem serieindelning 2018 vers. 0.52 >>här<<!

Förklaring:

Ändrad   
Nytt lag  
Reservdag  

H22

  D1 D2N D2S D3N D3S
2018-04-26 Wittsjö 1 Lund PGA National Söderåsen Flommen
2018-05-17 Skyrup 1 Romeleåsen Vellinge Allerum Ljunghusen
2018-05-31 Bokskogen Araslöv Tomelilla Kristianstad 2 Abbekås
2018-06-14       Vasatorp  
2018-08-09 Kristianstad 1 Rya Tegelberga Hässlegården Bosjökloster
2018-08-23 Örestad S:t Arild Söderslätt Östra Göinge Kävlinge
2018-09-06 Barsebäck Skyrup 2 Hinton Woodlands Malmö-Burlöv
2018-09-13         Trelleborg

Versionshistorik:

Senast ändrad 2017-10-12

H40

  D1 D2N D3N D3M D3N D3S
2018-05-03 Vellinge Lund Malmö-Burlöv Bedinge Skyrup Österlen
2018-05-17       Öresund    
2018-05-24 Allerum Örestad Trelleborg Kävlinge   Flommen
2018-06-14 Eslöv Båstad PGA National Romeleåsen Perstorp Tegelberga
2018-08-16 Bokskogen Kristianstad Ljunghusen Lydinge Bjäre Hinton
2018-08-30 Barsebäck Wittsjö Tomelilla Söderåsen Ängelholm Ystad
2018-09-06   Landskrona     Ljungbyhed  
2018-09-13 Vasatorp   Barsebäck 2   Mölle Söderslätt


Versionshistorik:

Senast ändrad 2017-10-12

H50

  D1 D2N D2S D3M D3N D3O D3S
2018-04-26 Rya 1 Åkagården Söderslätt 1 Eslöv      
2018-05-03 Båstad 1 Barsebäck 2     Woodlands Degeberga Flommen
2018-05-17     Ljunghusen        
2018-05-24 Barsebäck 1   Bokskogen 1 Örestad 1 Torekov   Vellinge
2018-06-14 Allerum 1 Söderåsen 1 Kristianstad 1 Landskrona 1 Wittsjö Kristianstad 2 Bokskogen 2
2018-08-02       S:t Ibb      
2018-08-16 PGA National Hinton   Romeleåsen Mölle Ljungbyhed Tomelilla 1
2018-08-23             Örestad 2
2018-08-30 Vasatorp   Österlen Malmö-Burlöv 1 S:t Arild 1 Skyrup Söderslätt 2
2018-09-06   Falsterbo       Araslöv  
2018-09-13   Helsingborg Ystad 1   Ängelholm Bosjökloster  
               
  D4N D4S D4V        
2018-04-26     Öresund        
2018-05-03 Perstorp Tegelberga Kävlinge        
2018-05-17   Bedinge          
2018-05-24 Allerum 2   Lund        
2018-06-14 Söderåsen 2 Trelleborg          
2018-08-02              
2018-08-16 Östra Göinge   Malmö-Burlöv 2        
2018-08-23              
2018-08-30 Sönnertorp Tomelilla 2          
2018-09-06     Landskrona 2        
2018-09-13   PGA National 2          

Versionshistorik:

  • 171019: D2N/D2S: Kristianstad 1 och Hinton byter serie
  • 171027: D3M: Örestad 1, Landskrona 1 ändrade datum

Senast ändrad 2017-10-27

H60

  D1 D2N D2S D3NO D3NV D3S D3SO  
2018-04-26 Ljunghusen 1   Lund 1 Bosjökloster 1   Barsebäck 2 Bedinge  
2018-05-03           PGA National 2    
2018-05-17 Flommen 1 Åkagården Österlen 1   Allerum 1   Ystad 1  
2018-05-24                
2018-05-31 Vasatorp Araslöv 1 Hinton 2 Österlen 2 Ljungbyhed 1 Malmö-Burlöv 1    
2018-06-14   Perstorp Abbekås 1 Kristianstad 2 Torekov 1   Sjöbo  
2018-08-09 Rya 1 Kristianstad 1         Bokskogen 1  
2018-08-16       Skyrup        
2018-08-23 PGA National 1 Ängelholm 1   Wittsjö Båstad 1      
2018-08-30   S:t Arild 1       Falsterbo 1    
2018-09-06 Kävlinge 1   Barsebäck 1 Eslöv 1 Mölle Hinton 1 Söderslätt 1  
2018-09-13     Landskrona 1   Rya 2 Ljunghusen 2 Trelleborg 1  
                 
  D4NO D4NV1 D4NV2 D4O D4S1 D4S2 D4V1 D4V2
2018-04-26 Degeberga 1   Söderåsen 2 Tomelilla 1 Abbekås 2 Flommen 2 Öresund Malmö-Burlöv 2
2018-05-03             Kävlinge 2  
2018-05-17 Ljungbyhed 2 Torekov 2 Höganäs Romeleåsen   Söderslätt 2 Rya 3 Lund 2
2018-05-24   S:t Arild 3            
2018-05-31 Araslöv 2 Båstad 2 Äppelgården 2 Kristianstad 3 Vellinge Tomelilla 2   Lydinge
2018-06-14     Bjäre 2   Falsterbo 2      
2018-08-09 Skepparslöv Woodlands Allerum 2 Degeberga 2   Hinton 3 S:t Ibb Bokskogen 2
2018-08-16     S:t Arild 2   Trelleborg 2      
2018-08-23 Hässlegården Bjäre     Tegelberga 2     Eslöv 2 
2018-08-30             Söderåsen 1  
2018-09-06 Östra Göinge Äppelgården 1 Ängelholm 2 Ystad 2   Tegelberga 1   Björkenäs
2018-09-13       Österlen 3 Tomelilla 3 Örestad 1 Landskrona 2 Örestad 2

Versionshistorik:

  • 171027: D3NO: Skyrup, Kristianstad 2 nya datum
  • 171102: D4NV2: Bjäre 2 nytt lag
  • 141103: D4V2: Eslöv 2 nytt lag

Senast ändrad 2017-11-03

H70

  D1 D2N D2S D3N D3O D3SO D3SV
2018-04-26 Abbekås 1 Bosjökloster 1   Perstorp Söderåsen 2 Bedinge 1 Flommen 2
2018-05-03     Vellinge 1        
2018-05-17 Torekov 1 Rya 1 Flommen 1   Ljungbyhed Österlen 1 Vellinge 2
2018-05-24     Örestad 1        
2018-05-31 Kristianstad 1 Kristianstad 2   Båstad 2 Araslöv 1 Bokskogen Lund 1
2018-06-14       Vasatorp 2   Sjöbo Romeleåsen
2018-08-09 Vasatorp 1 Hässlegården 1 Malmö-Burlöv 1   Degeberga    
2018-08-16           Tomelilla 1  
2018-08-23 Båstad 1 Åkagården Eslöv 1 Wittsjö Ängelholm 2    
2018-08-30       Söderåsen 1      
2018-09-06       Ängelholm 1 Skepparslöv Trelleborg 1 Barsebäck 1
2018-09-06 Falsterbo Mölle Kävlinge 1        
2018-09-13             Ljunghusen 1
               
  D4NV D4O D4SO D4SV1 D4SV2 D4V1 D4V2
2018-04-26 Torekov 2   Tomelilla 2   Ljunghusen 2   Barsebäck 2
2018-05-03       PGA National   Lydinge  
2018-05-17 Allerum Skyrup Bedinge 2 Lund 2   Öresund Malmö-Burlöv 2
2018-05-24 S:t Arild 2            
2018-05-31   Araslöv 2 Österlen 2 Björkenäs Vellinge 3   Hinton 3
2018-06-14     Abbekås 2   Tegelberga 2 Landskrona 2  
2018-08-09 Höganäs Kristianstad 3     Hinton 2 Bosjökloster 2  
2018-08-16           S:t Arild 1  
2018-08-23 Ljungbyhed 2  Hässlegården 2 Tegelberga 1   Söderslätt 1   S:t Ibb
2018-08-30       Hinton 1      
2018-09-06 Woodlands Östra Göinge Ystad Eslöv 2      
2018-09-06              
2018-09-13       Söderslätt 2 Trelleborg 2 Rya 2 Örestad 2

 Versionshistorik:

  • 171019: D2N: Bjäre utgår (H75) och ersätts av Åkagården. D3N: Perstorp ers. Åkagården. D3O: KGK 3 ers. Perstorp. D3SO: Sjöbo ny datum
  • 171030: D3O, D4O: Av misstag blev KGK 3 uppflyttade till D3O. Detta är korrigerat och Degeberga flyttas upp till D3O med ny datum
  • 171030: D4NV, D4V1: Ytterligare missstag, Ljungbyhed 2 och Landskrona 2 var glömda i seriesammanställningen

Senast ändrad 2017-10-30

H75

  D1 D2N D2S D3NO D3NV D3S D3SV
2018-04-26         Rya 2   Söderslätt
2018-05-03 Båstad 1   Malmö-Burlöv 1 Skepparslöv Båstad 2 Flommen 1 Eslöv
2018-05-24 Barsebäck 1 Kävlinge 1 Trelleborg 1 Hässlegården Sönnertorp Tomelilla 1 Flommen 2
2018-05-31       Ljungbyhed   Abbekås 1  
2018-06-14 Kristianstad 1 Torekov   Kristianstad 2 Höganäs Trelleborg 2  
2018-08-09   Rya 1 Hinton 1        
2018-08-16 Bokskogen     Skyrup      
2018-08-23     Örestad 1       Örestad 2
2018-08-30 Vasatorp S:t Arild 1 Ystad 1 Söderåsen 1 Ängelholm Björkenäs Barsebäck 2
2018-09-06   Araslöv 1         Hinton 3
2018-09-13 Bosjökloster Mölle Österlen 1   Landskrona Ystad 2  
               
  D4M D4N D4O D4S      
2018-04-26   Söderåsen 2          
2018-05-03   Woodlands Degeberga Bedinge      
2018-05-24 Lund     Vellinge      
2018-05-31              
2018-06-14 Bjäre 2 Äppelgården Wittsjö Hinton 2      
2018-08-09 Sjöbo            
2018-08-16 Romeleåsen Bjäre 1 Östra Göinge Ljunghusen      
2018-08-23 Kävlinge 2 S:t Arild 2          
2018-08-30     Österlen 2 Abbekås 2      
2018-09-06              
2018-09-13 Malmö-Burlöv 2   Araslöv 2 Falsterbo      

Versionshistorik:

  • 171019: D3NO: Ljungbyhed, Kristianstad 2 och Skyrup ändrade datum; D4M: Sjöbo ny datum; Bjäre 2 nytt lag.

Senast ändrad 2017-10-19

H80

  D1 D2N D2S D3O D3V
2018-04-26         Rya
2018-05-03 Barsebäck Skyrup Lund Österlen  
2018-05-17     Ystad   Söderslätt
2018-05-24 Flommen Hässlelgården Kävlinge Bokskogen Örestad 2
2018-05-31         Malmö-Burlöv
2018-06-14 Båstad   Eslöv Kristianstad  
2018-08-16 Perstorp   Trelleborg Hinton Åkagården
2018-08-23   S:t Arild      
2018-08-30 Bedinge Torekov   Tomelilla Höganäs
2018-09-06   Araslöv      
2018-09-13 Örestad 1 Ängelholm Landskrona Vasatorp  

Versionshistorik:

Senast ändrad 2017-10-12