Seriespel 2016

Nerladdningsbar version

Ladda hem serieindelning >>här<< (vers. 2016-04-20)!

Förklaring:

Ändrad   
Nytt lag  
Reservdag  

H22

  Div 1 Div 2N Div 2S Div 3NV Div 3N Div 3V Div 3S
28-apr Lund Rya Malmö City S:t Arild Bosjökloster Barsebäck 2 Falsterbo
19-maj Skyrup 1 Öresund Tegelberga Åkagården Perstorp Rönnebäck 2 Söderslätt
26-maj Reservdag
02-juni Rönnebäck 1 Kristianstad Bokskogen Båstad Eslöv Landskrona Ljunghusen
16-juni             Trelleborg
23-juni Reservdag
11-aug PGA Araslöv Malmö-Burlöv Allerum Skyrup 2 Vellinge Abbekås
25-aug Barsebäck 1 Kävlinge Tomelilla Woodlands Ö Göinge Assartorp Romeleåsen
1-sep Reservdag Vasatorp Reservdag
08-sep Wittsjö     Bjäre Ljungbyhed Söderåsen  
15-sep     Örestad        
22-sep Reservdag
01-okt SkISM på PGA National     

Ändrad senast: 16-04-15

Kommentar: Vasatorp nytt datum

H45

  Div 1 Div 2N Div 2S Div 3M Div 3N Div 3S
28-apr Ljunghusen PGA Flommen Rönnebäck 2 Woodlands Tomelilla
19-maj Vasatorp   Malmö City 1 Lund Söderåsen 1 Ystad
26-maj Reservdag
02-juni Landskrona 1 Bokskogen 1 Rönnebäck 1 Landskrona 2 Torekov Assartorp
16-juni   Åkagården        
23-jun Reservdag
11-aug Kristianstad Örestad 1 Bokskogen 2 Eslöv Wittsjö Trelleborg 1
25-aug Rya Araslöv Falsterbo Malmö City 2 Perstorp Söderslätt 1
1-sep Reservdag
08-sep Barsebäck 1 Allerum Tegelberga Malmö-Burlöv Båstad Vellinge
22-sep Reservdag
01-okt SkISM på PGA National    
             
  Div 4M Div 4N Div 4S      
28-apr Öresund Ljungbyhed Österlen      
19-maj Kävlinge Mölle        
26-maj Reservdag      
02-juni Örestad 2 Bjäre Romeleåsen      
23-jun Reservdag      
11-aug Barsebäck 2 Ängelholm        
18-aug     Abbekås      
25-aug Bosjökloster   Trelleborg 2      
1-sep Reservdag Skyrup Reservdag      
08-sep Söderåsen 2 Lydinge Söderslätt 2      
22-sep Reservdag      
01-okt SkISM på PGA National       

Ändrad senast: 16-03-01

Kommentar: Skyrup och Abbekås nya datum

H55

  Div 1 Div 2N Div 2S Div 3N Div 3NV Div 3S Div 3SV
12-maj PGA Söderåsen 1 Barsebäck 1 Araslöv 1 Åkagården Örestad Tegelberga
26-maj Ljunghusen 1 Barsebäck 2 Rönnebäck 1 Eslöv Båstad 2 Lund 1 Bedinge
2-jun Reservdag      
16-juni Flommen 1 Torekov 1 Kävlnge 1 Kristianstad S:t Arild 1 Malmö City 2 Trelleborg
23-jun Reservdag      
18-aug Vasatorp Båstad 1 Österlen Bokskogen 2 Ängelholm 2 Bokskogen 1 Malmö City 1
01-sep Rya 1 Ängelholm 1 Ystad 1 Wittsjö Araslöv 2 Rönnebäck 2 Flommen 2
8-sep Reservdag      
15-sep Falsterbo 1 Helsingborg Landskrona 1 Perstorp Allerum 1 Romeleåsen Ljunghusen 2
22-sep Reservdag      
01-okt SkISM på PGA National     
               
  Div 4M Div 4NO Div 4NV Div 4SO Div 4SV Div 4V  
12-maj Kävlnge 2 Woodlands Sönnetorp Degeberga-W Velllinge    
26-maj Bosjökloster Ljungbyhed Torekov 2 Söderslätt 2   Söderåsen 2  
2-jun Reservdag       
16-juni Lund 2 Skyrup Mölle Tomelilla Malmö-Burlöv 2 Rya 2  
23-jun Reservdag       
4-aug           S:t Ibb  
18-aug Malmö-Burlöv 1 Hesslegården Bjäre   Söderslätt 1 Öresund  
01-sep Assartorp Ö Göinge S:t Arild 2 Abbekås Falsterbo 2    
8-sep Reservdag       
15-sep   Skepparslöv Äppelgården Ystad 2 Landskrona 2 Allerum 2  
22-sep Reservdag       
01-okt SkISM på PGA National      

Ändrad senast: 16-03-01

Kommentar: 

H65

  Div 1 Div 2N Div 2S Div 3N Div 3NV Div 3S Div 3SV
12-maj Kävlinge 1 PGA National Barsebäck Åkagården Örestad 1 Bedinge Malmö-Burlöv 1
26-maj Båstad Bosjökloster Söderåsen 1 Ljungbyhed Eslöv 1 Rönnebäck Söderslätt 1
2-jun Reservdag      
16-juni Kristianstad 1 Kristianstad 2 Lund 1 Rya 2 Mölle Malmö-Burlöv 2 Flommen 2
23-jun Reservdag      
18-aug Vasatorp Torekov 1 Bokskogen 1 Hesslegården Vasatorp 2 Sjöbo Malmö City 1
01-sep Ängelholm 1 Rya 1 Flommen 1 Wittsjö Lydinge Abbekås 1 Ystad 2
8-sep Reservdag      
15-sep Ljunghusen 1 Österlen 1 Landskrona 1 Perstorp Allerum Ystad 1 Vellinge 1
22-sep Reservdag      
29-sep SkISM på Bjäre GK     
               
  Div 4M Div 4N Div 4NV1 Div 4NV2 Div 4O Div 4S1 Div 4S2
12-maj Kävlinge 2 Araslöv 1 Söderåsen 2 Woodlands Degeberga-W 2 Örestad 2 Tegelberga
26-maj   Degeberga-W 1 Torekov 2   Tomelilla 2 Ljunghusen 2 Trelleborg 2
2-jun Reservdag      
16-juni Malmö City 2 Tomelilla 1 S:t Arild 1 Sönnetorp Skyrup Trelleborg 1 Assartorp
23-jun Reservdag      
11-aug     S:t Ibb        
18-aug Öresund Skepparslöv   Ängelholm 2   Söderslätt Bokskogen 2
01-sep Eslöv 2 Ö Göinge Äppelgården S:t Arild 2 Araslöv 2 Vellinge 2 Abbekås 2
8-sep Reservdag      
15-sep Björkenäs   Höganäs Landskrona 2 Österlen 2 Falsterbo Romeleåsen
22-sep Reservdag      
29-sep SkISM på Bjäre GK     

Ändrad senast: 16-03-01

Kommentar: Tomelilla 1 och 2 bytt plats enligt gällande tävlingsbestämmelser

H70

  Div 1 Div 2N Div 2S Div 3M Div 3NO Div 3NV Div 3S
28-apr Rya 1 Ljungbyhed 1 Barsebäck 1 Malmö City 1 Tomelilla 1 S:t Arild Flommen 2
19-maj Vasatorp 1 Bjäre 1 Malmö-Burlöv Kävlinge Skepparslöv Mölle Bedinge 1
26-maj Reservdag
02-juni Kristianstad 1 Landskrona 1 Bokskogen Lund 1 Degeberga-W Torekov 1 Ljunghusen 1
16-juni           Åkagården  
23-jun Reservdag
11-aug Örestad 1 Kristianstad 2 Falsterbo Barsebäck 2 Hesslegården 1   Trelleborg 1
25-aug Araslöv 1 Eslöv Ystad 1 Assartorp   Ängelholm Abbekås 1
1-sep Reservdag  Vasatorp 2 Reservdag Skyrup Reservdag
08-sep Båstad   Flommen 1 Vellinge 1 Wittsjö Allerum Tegelberga
22-sep Reservdag
29-sep SkISM på Bjäre GK
               
  Div 4M Div 4NO Div 4NV Div 4SV1 Div 4SV2 Div 4SO  
28-apr Rya 2 Österlen 1 Torekov 2 Malmö-Burlöv 2 Ljunghusen 2 Bosjökloster 2  
19-maj Lund 2 Hesslegården 2 Söderåsen 2 Söderslätt 1 Abbekås 2 Österlen 2  
26-maj Reservdag  
02-juni Landskrona 2 Araslöv 2 Båstad 2   Bedinge 2 Sjöbo  
23-jun Reservdag  
11-aug Örestad 2 Ö Göinge Höganäs Malmö City 2      
25-aug Bosjökloster 1 Woodlands Sönnetorp Romeleåsen Trelleborg 2 Ystad 2  
1-sep Reservdag  
08-sep Söderåsen 1 S:t Arild 2 Björe 2 Vellinge 2 Söderslätt 2 Tomelilla 2  
22-sep Reservdag  
29-sep SkISM på Bjäre GK  

Ändrad senast: 16-04-15

Kommentar: Vasatorp 2 nytt datum

H75

  Div 1 Div 2N Div 2S Div 3NO Div 3NV Div 3S Div 3V
28-apr Bosjökloster Torekov Bedinge Degeberga-W S:t Arild 2 Lund Barsebäck 2
19-maj Vasatorp 1 Kävlinge 1 Österlen 1 Skyrup Mölle Romeleåsen Ystad 2
26-maj Reservdag
02-juni Landskrona 1   Ljunghusen Hesslegården Båstad 2 Malmö-Burlöv 2 Örestad 2
16-juni   S:t Arild 1     Åkagården    
23-jun Reservdag
11-aug Barsebäck 1 Eslöv Bokskogen Araslöv 1 Ängelholm 1 Kristianstad 1 Abbekås
25-aug Trelleborg 1 Rya 1 Malmö City 1 Perstorp   Söderslätt Rya 2
1-sep Reservdag Vasatorp 2 Reservdag
08-sep Båstad 1     Skepparslöv   Ystad 1 Flommen 
15-sep   Örestad 1 Malmö-Burlöv 1        
22-sep Reservdag
29-sep SkISM på Bjäre GK
               
  Div 4NO Div 4NV Div 4SO Div 4SV      
28-apr Woodlands Höganäs Assartorp Rönnebäck      
19-maj Araslöv 2 Söderåsen Tegelberga Malmö City 2      
26-maj Reservdag      
02-juni Kristianstad 2 Sönnetorp Österlen 2 Landskrona 2      
23-jun Reservdag      
11-aug Wittsjö Äppelgården Tomelilla Trelleborg 2      
25-aug Ö Göinge Ängelholm 2 Sjöbo Kävlinge 2      
1-sep Reservdag      
08-sep Söderåsen 2 Ljungbyhed Eslöv 2 Björkenäs      
22-sep Reservdag      
29-sep SkISM på Bjäre GK      

Ändrad senast: 16-04-20

Kommentar:

Div 3NV: Vasatorp 2 nytt datum
Div 2S: Falsterbo utgår med datum 8/9 och ersätts med Österlen 1 men med datum 19/5
Div 3S: Österlen ersätts den 19/5 med Romeleåsen (från Div 4SO)
Div 4SO: Romeleåsen ersätts den 2/6 med Österlen 2 (nytt lag)

Ändringar 16-04-20:
Div 4NO: Söderåsen nytt lag
Div 4NV: Ljungbyhed flyttas från 4NO

H80

  Div 2A Div 2B Div 2C
12-maj Söderslätt Barsebäck Äppelgården
26-maj Trelleborg   Araslöv
2-jun Reservdag Örestad Reservdag
16-juni Bedinge Kävlinge Torekov
23-jun Reservdag
11-aug   Malmö City  
18-aug Österlen   Båstad
01-sep   Eslöv S:t Arild
8-sep Reservdag
15-sep Ystad    
22-sep Reservdag
29-sep SkISM på Bjäre GK

Senast ändrad: 16-03-01